Home Inne Czas – Start!

Czas – Start!

by Żaneta Jażdżyk

Odkąd podzieliłam się informacją o tym, że zakładam działalność, kilka osób wspomniało, że z chęcią zobaczyłoby jak to będzie wyglądało od zaplecza.

Przyznam, że od paru dni chodziło mi po głowie, jak to zrobić?

Z jednej strony z chęcią podzieliłabym się i tym, co robię, i jak to robię i co mam w planach. Nie mam nic przeciwko takiej transparentności. A mam wrażenie, że mogłoby to być w jakiś sposób przydatne innym (?)

Z drugiej: gdzie mam się tym dzielić? xD

O ile tematycznie pasuje do obu blogów, jednak wymyślona przeze mnie forma wpisów nie pasuje do żadnego z nich. Krok po kroku doszłam do wniosku, że najlepszym miejscem ku temu będzie kolejny blog 😛

Nie wiem na ile żywy czy nieżywy będzie ten blog za jakiś czas. Uznajmy go za taki “eksperyment”. Eksperyment będący na dodatek miejscem eksperymentowania z wykorzystaniem narzędzi, aplikacji, automatyzacji, ale także umiejętności programowania w procesie budowania jak najbardziej automatycznego biznesu 😉

Czym będzie ten blog?

Takim internetowym dziennikiem prac. Logiem z decyzji jakie podejmuje budując swój biznes. Narzędzia, aplikacje, automatyzacje. Przemyślenia, analizy, decyzje.

Będę pisała o aplikacjach, które testuje, porównuje, wprowadzam do swojego systemu lub nie.

Będę pisała o aplikacjach, które wykorzystuje, by jak najbardziej automatyzować swój biznes. Już od samego początku. Ogólnie jestem zdania, że jeśli coś regularnie zajmuje Twój czas – warto to automatyzować. Czy dotyczy to biznesu czy życia (tj. przynajmniej tych rutynowych, obowiązkowych rzeczy, które Cię nie bawią, ale zrobione być muszą 😉 ). Oczywiście inną opcją jest delegacja 😉 I tu i tu, chodzi o odciążenie Twoich mocy przerobowych, tak byś mogła/mógł się skupić na tym, co ważne dla Twojego biznesu.

Będę pisała o aplikacjach, skryptach, które tworzę celem automatyzacji pewnych procesów.

Będę pisać często, ale zazwyczaj krótko 😉 Czasem będą to artykuły na 500 słów, czasem 300, a czasem i 1500 😛 (te ostatnie pewnie najrzadziej 😉 ). Zamierzam publikować takie spontaniczne, szybkie, krótkie bądź dłuższe podsumowania. Z naciskiem na “szybkie”, bo jeśli miałabym teraz angażować dużo czasu w kolejny blog – nie o to mi chodzi, zajęć mi nie brakuje 😉 Zobaczymy jak to się sprawdzi.

Zapraszam serdecznie do obserwowania i komentowania! 😉

Miłego!

You may also like